Lokalita

Lidé milují Šumavu, navštěvují ji opakovaně a rádi.

Dokladem toho budiž informace o stavu návštěvnosti na území Národního parku Šumava za rok 2015. Návštěvnost v terénu sledují pracovníci Informační a strážní služby Správy Národního parku Šumava a jak sama Správa NP uvádí, je například zřejmé, že lidé měli zájem o poznávání divoké přírody ještě více než v roce 2014. Vysoká návštěvnost byla zaznamenána také ve všech informačních střediscích i Návštěvnických centrech (např. v Borových Ladech, Kvildě a v Srní)

Celková návštěvnost v roce 2015 meziročně vzrostla zhruba o 22 % a byla odhadnuta na skoro 900 000 návštěvníků. Dle oblastí vzrostla návštěvnost nejvíce na Prášilsku a Modravsku. Rekordní návštěvnost posledních třech let navíc zaznamenala informační střediska Národního parku Šumava (Stožec, Idina pila, Svinná Lada, Kvilda, Kašperské Hory), do kterých zavítalo od ledna do konce listopadu více než 285 500 turistů. Oproti tomu od ledna do konce prosince v roce 2014 přišlo do informačních střediska necelých 251 tisíc lidí a za celý rok 2013 ještě o necelých 6000 turistů méně. Při pohledu na konkrétní Návštěvnická centra se například do Borových Lad na sovy přišlo podívat přes 60 tisíc lidí, na Kvildu na jeleny 36 tisíc lidí (počítáno pouze od poloviny srpna) a na vlky 35 tisíc lidí (počítáno od začátku října). Celková návštěvnost všech zařízení v rámci Zooprogramu, kde jsou zahrnuta jak Návštěvnická centra s jeleny, sovami a vlky, ale i pstruhová líheň nebo pozorovatelny jelenů v přezimovacích obůrkách, překročila v roce 2015 hodnotu 135 tisíc návštěvníků.

V roce 2016 začne celoroční program k výročí 25 let založení Správy NP Šumava. S tím související zajímavé akce a přednášky dovolují předpoklad, že pokud tyto počty nebudou překonány, budou minimálně ve stejné výši. Je to zásluha všech návštěvníků a milovníků Šumavy, jen tak dál!

Zdroj: www.cestujemesumavou.cz

Kam na Šumavě na výlet

Šumava nabízí jedinečné podmínky k prožití dovolené plné zážitků. Můžete se kochat přírodou, najít sami sebe nebo si třeba i vyzkoušet meze svých možností. Ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, čekají vás nezapomenutelné zážitky z objevování sytě zelených lesů a teplých jezer s průzračně čistou vodou.To, že je Šumava turistickým rájem je pravdou a každý kdo má v oblibě procházky, tůry a toulky by to měl zkusit. Snadnější i náročnější trasy a výlety nabízí Šumava a pošumaví kam se jen podíváte.

To, že je Šumava cyklistickým rájem je pravdou a každý, kdo má kolo v oblibě by to měl zkusit. Snadnější i náročnější trasy a výlety pro kolo nabízí Šumava a Pošumaví kam se jen podíváte. Nedotčená příroda říčních luhů či křišťálově čistá jezera: v sedle kola je poznávání jezer, řek a celé přírody obzvláště lákavé.

více zde… http://www.cestujemesumavou.cz/vylety-na-sumave-severni-sumava

Lyžování na Šumavě

Hojnost sjezdovek i svahy s hlubokým sněhem: zima na Šumavě vás nadchne. Menší i velké areály s kilometry sjezdovek a běžeckých tratí. Šumava není Alpskou oblastí, ale v zimních radovánkách Vás uspokojí po všech směrech

více zde… http://www.cestujemesumavou.cz/lyzarske-oblasti-na-sumave

Běžecké lyžování na Šumavě

Co víc si přát...Šumavské zasněžené pláně, třpytící se tisíce ledových krystalků. Při každém vydechnutí se do vzduchu uvolní obláček páry. Člověk klouže a klouže světem ticha a jeho myšlenky se zklidňují. Jen tak brázdí krajinu s prázdnou hlavou....

Rozmanitá krajina Šumavy nabízí také rozmanité běžecké tratě. Běžecké stopy pro rodiny s dětmi, které jsou snadné a pohodlné i velmi náročné varianty se stoupáním a sjezdy. Pohádkové běžecké stopy hlubokými lesy i běžecké stopy ve vyšších polohách, kde si lyžaři užijí kromě sluníčka i nádherných výhledů. Nejlepším a nejobsáhlejším informačním portálem bílé stopy je bilastopa.cz

Zdroj: www.cestujemesumavou.cz

Kontakt

PTF REALITY

CENTRUM BYLDENÍ PLZEŇ


Dřevěná 99/3, 30100, Plzeň

Tel.: +420 603 834 921

E-mail: info@ptf.cz

www.ptf.cz

www.pronajmyplzen.cz